جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
درب و پنجره upvcحاصلی

راهنمای استفاده صحیح از پنجره دوجداره | تعمیرات تخصصی

درب و پنجره دوجداره upvc از بخش‌های مختلف مثل پروفیل، یراق‌آلات، اسپانیولت، لولا، دستگیره، شیشه و زهوار تشکیل شده. اگر در ساخت درب و پنجره دوجداره از قطعات باکیفیت استفاده شود، عمر این درب و پنجره‌ها به‌طور طبیعی بالاست. اما در این مقاله نکاتی برای استفاده صحیح از پنجره دوجداره خواهیم گفت که با رعایت آن‌ها، طول عمر بیشتری هم خواهند داشت.

استفاده صحیح از پنجره دوجداره

۱- قطعات را روغن‌کاری کنید

با استفاده از روغن‌های رقیق، تمام قطعات را روغن‌کاری کنید. روغن‌کاری تمام قطعات مکانیکی و متحرک باعث سلامت و عمر بیشتر درب و پنجره دوجداره می‌شود.

۲- رسیدگی به لاستیک‌های درزگیر

چند وقت یک‌بار با پارچه‌ای که به صابون مایع آغشته است لاستیک‌های درزگیر درب و پنجره دوجداره را تمیز کنید. بهتر است هر ۳ ماه یک‌بار این کار را انجام دهید تا علاوه بر تمیزی، نرمی و انعطاف لاستیک‌ها حفظ شود.

۳- معجزه آب و صابون

پیشنهاد می‌کنیم برای تمیز کردن درب و پنجره upvc از مخلوط آب و صابون استفاده کنید. با این کار تمام گرد و غبار روی شیشه‌ها از بین می‌رود و شیشه بسیار شفاف و براق می‌شوند. برای نتیجه مطلوب‌تر، حتما از پارچه بدون پرز استفاده کنید.

۵- دستگیره‌ها را بررسی کنید

قسمت‌های متحرک پنجره (مثل دستگیره‌ها) باید مرتب بررسی شود که هرز نشود. با بررسی مرتب، می‌توانید قبل از اینکه مشکلی پیش آید، پیچ مربوطه را محکم کنید و مانع از خسارت شوید.

۶- مراقبت فیزیکی از درب و پنجره دوجداره

شاید پس از نصب پنجره‌ها فعالیت ساختمانی داشته باشید، و یا نیاز شد از مواردی مثل جوشکاری، رنگ‌کاری استفاده کنید. در این مواقع حتما درب و پنجره را با پوشش مناسب حفاظت کنید تا آسیبی وارد نشود.

مراقبت و رسیدگی به پنجره دوجداره

مراقبت از قطعات اصلی پنجره دوجداره

علاوه بر رعایت نکات بالا که برای نگهداری و استفاده بهتر از درب و پنجره دوجداره گفته شد، به این ۳ نکته مهم نیز دقت کنید.

۱- دستگیره‌ها

هنگام باز و بسته کردن دستگیره‌ها مراقب باشید، چرا که در عمر بالای درب و پنجره بسیار موثر است. اگر پنجره ۲ حالته باشد، دستگیره در جهت‌های مختلف عمل می‌کند و به دلخواه شما، لنگه پنجره باز و بسته می‌شود. حتما دقت کنید که هنگام چرخاندن دستگیره تحت فشار نباشد، چون بعد از مدتی آسیب جدی می‌بیند و درست عمل نمی‌کند.

۲- شیشه‌ها

درباره شیشه‌های درب و پنجره دوجداره حتما دقت کنید که هرگز از زهوار خارج نشود. چرا که احتمال افتادن شیشه و خطرات دیگر وجود دارد. درصورتی که از زهوار خارج شوند و به گوشه‌های شیشه (که بسیار حساس هستند) ضربه وارد شود، ممکن است شیشه ترک برداشته و یا به‌طور کامل پودر شود!

۳- یراق آلات

همان‌طور که گفته شد، یراق آلات پنجره دوجداره اگر از کیفیت خوبی برخوردار باشند، به‌طور طبیعی عمر طولانی دارند. با روش‌های نگهداری که بالاتر گفته شد، می‌توانید چندین سال بدون مشکل از درب و پنجره upvc خود استفاده کنید. به‌هرحال اگر آسیبی هم به یراق آلات وارد شد نیازی نیست نگران باشید، چرا که به‌راحتی قابل تعویض هستند.

تعمیر درب و پنجره دوجداره upvc

با این نکات می‌توانید از درب و پنجره دوجداره منزل یا محل کارتان به بهترین شکل نگهداری و استفاده کنید. ضمن اینکه با رعایت این نکات می‌توانید چندین سال بدون نگرانی، از درب و پنجره دوجداره استفاده کنید. به‌طور خلاصه:

  • مراقب دستگیره‌ها باشید که تحت فشار نباشند.
  • هر چند وقت یک‌بار قطعات را با روغن رقیق، روغن‌کاری کنید.
  • هر ۳ ماه یک‌بار با پارچه‌ای آغشته به صابون مایع، لاستیک‌های درزگیر را تمیز کنید.
  • شیشه‌ها را با پارچه‌ای بدون پرز و با آب و صابون تمیز کنید.
  • مراقبت فیزیکی از درب و پنجره دوجداره را به‌صورت عمومی رعایت کنید.
  • هرگز شیشه‌ها را از زهوار خارج نکنید.
  • با بررسی دوره‌ای قسمت‌های مختلف، از ایجاد مشکل جلوگیری کنید.

برای تعمیر درب و پنجره دوجداره چه کنیم؟

طبق رسم همیشه، مجموعه درب و پنجره دوجداره حاصلی upvc کنار شماست. اگر درب و پنجره دوجداره شما نیاز به تعمیر دارد، در خدمت شما هستیم. اگر سوالی دارید و یا می‌خواهید از مشاوره رایگان و خدمات ما استفاده کنید، کافیست با شماره ۰۹۱۲۱۰۵۰۰۹۹ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست قیمت خدمات تعمیر درب و پنجره

کامل ترین لیست قیمت و هزینه های خدمات تعمیرات درب و پنجره دوجداره ۱۴۰۲ شرکت حاصلیupvc(کارشناسی شده و با رعایت انصاف)