تمامی فعالیت های انجام شده در این سایت مربوط به مجموعه مهندسین منظرگستر می باشد

مدل های پنجره دوجداره – قسمت دوم

در قسمت اول (مطلب قبل) با عنوان انواع پنجره دوجداره شروع به معرفی مدل های پنجره دوجداره کردیم. سعی کردیم شما را با مدل‌های مختلف پنجره دوجداره آشنا کنیم . در این مطلب به معرفی ۶ مورد دیگر می‌پردازیم. بعد از آشنایی با انواع پنجره upvc اگر سوالی داشتید با مشاوره رایگان پاسخگوی شما خواهیم بود. با ما همراه باشید.

آشنایی با مدل های پنجره دوجداره UPVC

۷- پنجره دوجداره فولکس واگنی

این مدل نسبت به پنجره‌های دیگر کمی گران‌تر است، همچنین یراق آلات خاصی در آن استفاده می‌شود. حالت باز شدن این پنجره مانند درب‌های ون فولکس واگن است و تا ۴۵ درجه روی ریل‌ها باز می‌شود که فضای زیادی را اشغال نخواهد کرد. اگر این مدل را با پنجره دوجداره کشویی مقایسه کنیم، مدل کشویی اتلاف انرژی بیشتری نسبت به این مدل دارد و از نظر ظاهر هم جلوه‌ی زیبایی ندارد، اما پنجره دوجداره فولکس واگنی هم زیباتر است و هم کاراتر.

تصویر پنجره دوجداره فولکس واگنی

۸- پنجره دوجداره کلنگی

پنجره دوجداره کلنگی از مدل‌هایی هست که در یک جهت باز می‌شود و جهت بازشوی آن نیز با تصمیم شما مشخص می‌شود. می‌توانید هنگام سفارش (طراحی و خرید) جهت آن را مشخص کنید. بیشترین کاربرد این پنجره برای استفاده در راه‌پله، نورگیر، حمام و سرویس بهداشتی مناسب است.

تصویر پنجره دوجداره کلنگی

۹- پنجره دوجداره کشویی

پنجره دوجداره کشویی (ریلی) درست مثل پنجره‌های ساده آلومینیومی عمل می‌کنند. از هر دو طرف می‌توان روی ریل حرکت داد و پنجره را باز کرد. یکی از بهترین ویژگی‌های این پنجره‌ها این است که نیاز به هیچ فضایی ندارند و برای پرده‌ها هیچ مزاحمتی ایجاد نمی‌کنند.

تصویر پنجره دوجداره کشویی

۱۰- پنجره دوجداره دایره‌ای (محوری)

پنجره‌های دایره‌ای طراحی خاصی دارند و نسبتاً کم‌یاب هستند. اما جلوه‌ای خاص و زیبا به منزل شما می‌بخشند. پنجره‌های دایره‌ای بازشو هستند و مکانیزم بازشوی آن‌ها بر روی یک محور قطری قرار دارد.

تصویر پنجره دوجداره دایره‌ای (محوری)

۱۱- پنجره دوجداره خلیجی

بیشترین مورد استفاده از این مدل پنجره دوجداره در هال و پذیرایی است که هم زیبایی خاصی به نمای خارجی ساختمان می‌بخشد و هم برای روشنایی خانه بسیار مفید است. این پنجره‌ها با کنار هم قرار دادن و ترکیب پنجره‌های ثابت و بازشو خلق می‌شوند و در نهایت فضایی چند ضلعی ایجاد می‌کنند که بسیار زیباست.

تصویر پنجره دوجداره خلیجی

۱۲- پنجره دوجداره کمانی

پنجره‌های کمانی حتی از مدل خلیجی هم فراتر رفته و جلوه‌ی بسیار خاص و زیباتری به خانه شما می‌بخشد. شاید بتوان گفت مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین نوع پنجره دوجداره، همین مدل کمانی می‌باشد. تفاوت اصلی ظاهر آن در مقایسه با مدل خلیجی این است که برعکس چندضلعی بودن پنجره خلیجی، حالت آن قوس‌دار و کمانی است. پنجره دوجداره کمانی بدون شک نمای ساختمان را چشم‌گیرتر و زیباتر جلوه می‌دهد.

تصویر پنجره دوجداره کمانی

کدام یک از مدل های پنجره دوجداره مناسب شماست؟

با ۱۲ مدل مختلف از پنجره‌های دوجداره upvc آشنا شدیم. اما سوال اینجاست که کدام مدل برای شما مناسب است؟ پیشنهاد می‌کنیم برای یافتن پاسخ مناسب و مشاوره رایگان با مجموعه حاصلی upvc تماس بگیرید تا بهترین گزینه را به شما معرفی کنیم.
شماره تماس مدیریت: ۰۹۱۲۱۰۵۰۰۹۹ (مهندس حاصلی)

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *