جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
خرید و قیمت پنجره دوجداره UPVC کشویی یا ریلی

خرید و قیمت پنجره دوجداره UPVC کشویی یا ریلی

راهنمایی کامل خرید و قیمت پنجره دوجداره UPVC کشویی یا ریلی

راهنمایی کامل خرید و قیمت پنجره دوجداره UPVC کشویی یا ریلی

خرید و قیمت پنجره دوجداره UPVC کشویی یا ریلی را ما در این مقاله برای شما عزیزان مورد بررسی قرار داده ایم. پنجره‌های دوجداره با جنس UPVC به عنوان یکی از انتخاب ‌های محبوب در زمینه ساختمان‌ سازی و دکوراسیون داخلی شناخته می‌‌شوند.

این نوع پنجره ‌ها با امکاناتی چون کشویی یا ریلی انتخابی مناسب برای تهیه یک محیط پویا و کارآمد را ارائه می‌‌دهند. در این مقاله، به راهنمایی کامل برای خرید و قیمت پنجره‌ دوجداره UPVC کشویی یا ریلی خواهیم پرداخت. با مجموعه حاصلی تا انتهای مقاله همراه باشید.

پنجره دوجداره ریلی یا کشویی چیست؟

پنجره دوجداره ریلی یا کشویی چیست؟

به راستی پنجره دوجداره ریلی یا کشویی چیست؟ پنجره دوجداره ریلی و کشویی دو نوع مختلف از پنجره‌ های دوجداره یو پی وی سی UPVC هستند که در نوع باز و بسته شدن و عملکرد، آنها تفاوت دارند. در ادامه به توضیح هر یک از این دو نوع پنجره پرداخته‌ایم:

پنجره دوجداره ریلی

پنجره دوجداره ریلی یا همان “پنجره دوجداره لغزنده” یک نوع پنجره است که در باز و بسته شدن از طریق حرکت در ریل‌های موجود در فریم پنجره انجام می‌‌شود.

در این نوع پنجره، بخش بالایی و پایینی به صورت همزمان در راستای افقی حرکت می‌‌کنند و با یکدیگر تداخل ندارند. این سیستم باعث ایجاد بازدهی بالا در فضا های کوچک می‌‌شود، زیرا نیاز به فضای خالی برای باز شدن درب‌ ها وجود ندارد. 

پنجره دوجداره کشویی

پنجره دوجداره کشویی یا “پنجره دوجداره جرثقیلی” نوع دیگری از پنجره دوجداره است که در باز و بسته شدن، یکی از بخش‌های پنجره به بالا و پایین حرکت کرده و دیگر بخش ثابت می‌ماند. این نوع پنجره معمولاً برای فضاهای بزرگتر مناسب است و به تغییرات زیبایی در داخل و خارج فضا کمک می‌‌کند.

همچنین، باز و بسته کردن پنجره دوجداره کشویی به صورت عمودی اجازه می‌‌دهد که هوا و نور بیشتری وارد فضا شود.در نهایت، انتخاب بین پنجره دوجداره ریلی یا کشویی به فضای مورد استفاده و سلیقه شما بستگی دارد. هر کدام از این نوع‌ پنجره ها ویژگی ‌ها و مزایای خاص خود را دارند و می‌‌توانند به بهبود ایمنی، امنیت، نورپذیری و دوام فضا کمک کنند.

هزینه خرید پنجره دوجداره یو پی وی سی UPVC ریلی یا کشویی

هزینه خرید پنجره دوجداره یو پی وی سی UPVC ریلی یا کشویی

هنگام انتخاب پنجره‌ های دوجداره یو پی وی سی ریلی یا کشویی، هزینه خرید از مسائل کلیدی می‌‌باشد. عواملی مانند اندازه، جنس مواد، طراحی و تکنولوژی تولید، تأثیر قابل توجهی بر قیمت نهایی دارند. خرید و قیمت پنجره دوجداره upvc کشویی یا ریلی تحت تأثیر عوامل متعددی قرار می‌‌گیرد که عبارت اند از :

 • اندازه پنجره : ابعاد پنجره به طول و عرض آن مرتبط است. پنجره ‌های بزرگ‌ تر معمولاً قیمت بالا تری دارند.
 • جنس UPVC : کیفیت و نوع جنس UPVC مؤثر در قیمت نهایی است. جنس با کیفیت بالا باعث افزایش قیمت می‌‌شود.
 • نوع و طراحی پنجره : پنجره ‌های کشویی یا ریلی دارای طراحی‌ ها و قابلیت‌ های متنوعی هستند که نوع انتخاب شده تأثیر زیادی بر قیمت دارد.
 • عملکرد و ویژگی‌ های اضافی : ویژگی‌هایی مانند قفل امنیتی، عایق ‌بندی بهبود یافته، طراحی خاص و … ممکن است به قیمت پنجره افزوده شوند.
 • تعداد پنجره‌ها : اگر نیاز به تهیه چند پنجره باشد، قیمت هر پنجره به صورت کلی پایین ‌تر خواهد بود. چرا که معمولا در تعداد بالا فروشنده تخفیف در نظر می‌گیرد.

خصوصیات پنجره های دوجداره یو پی وی سی upvc ریلی یا کشویی

خصوصیات پنجره های دوجداره یو پی وی سی upvc ریلی یا کشویی

حال برای خرید و قیمت پنجره دوجداره upvc کشویی یا ریلی، لازم است تا با خصوصیات آن آَشنا شویم.

 •  عملکرد عالی : پنجره‌ های دوجداره UPVC ریلی یا کشویی دارای عملکرد بسیار خوبی هستند. باز و بسته کردن این نوع پنجره ها بسیار آسان و بدون زحمت زیاد می‌باشد.
 •  عایق حرارتی و صوتی : خصوصیت عایق حرارتی و صوتی این پنجره ‌ها به طور کلی باعث بهبود کیفیت زندگی در داخل ساختمان می‌شود.چرا که از ورود سر و صداهای اضافه به داخل ساختمان جلوگیری می‌کنند.
 •  دوام بالا : جنس UPVC باعث مقاومت در برابر عوامل محیطی، زنگ زدگی و خوردگی می‌‌شود که به دوام بالای این پنجره ‌ها کمک می‌‌کند.
 •  تنوع طراحی : طراحی ‌ها و رنگ‌ های متنوع پنجره‌ های دوجداره UPVC انتخاب مناسبی برای هر سبک دکوراسیون را فراهم می‌‌کند.

کاربرد پنجره های دوجداره یو پی وی سی upvc ریلی یا کشویی

پنجره‌های دوجداره UPVC ریلی یا کشویی در انواع مکان‌ ها از جمله منازل، ادارات، هتل‌ ها و فضا های تجاری استفاده می‌‌شوند. کاربرد های مختلف این پنجره‌ ها با توجه به خصوصیات عملکردی و ظاهری آن ها تغییر می‌‌کند.

مزایا پنجره‌ دوجداره یو پی وی سی UPVC ریلی یا کشویی

مزایا پنجره‌ دوجداره یو پی وی سی UPVC ریلی یا کشویی

پنجره‌های دوجداره یو پی وی سی UPVC با سیستم ریلی و کشویی هر دو دارای مزایای زیادی هستند که به نیاز ها و ترجیحات شما بستگی دارد. در ادامه، به برخی از مزایای این دو نوع پنجره می‌‌پردازیم:

مزایای پنجره دوجداره یو پی وی سی UPVC ریلی:

 1. اقتصادی تر : پنجره‌های دوجداره با سیستم ریلی معمولاً به دلیل ساختار ساده ‌تر و کمترین مکانیزم ‌ها از لحاظ هزینه اقتصادی ‌تر هستند. بهترین انتخاب برای خرید و قیمت پنجره دوجداره upvc کشویی یا ریلی می‌باشد.
 2. کارایی ساده : باز و بسته کردن پنجره‌های ریلی به دلیل ساختار ساده‌تر و بدون نیاز به مکانیزم‌های پیچیده، کارایی ساده‌تری دارد.
 3. اشغال فضای کم : باز و بسته کردن این نوع پنجره به طور افقی انجام می‌شود و به همین دلیل کمترین فضا را اشغال می‌کند. این ویژگی مناسب برای فضاهای کوچک است.

مزایای پنجره دوجداره یو پی وی سی UPVC کشویی :

 1. استفاده آسان‌تر : باز و بسته کردن پنجره‌های کشویی به صورت عمودی و بالا-پایین، استفاده آسان ‌تری را برای کاربران فراهم می‌کند.
 2. تهویه و نورپذیری بهتر : با باز شدن کامل پنجره کشویی، هوا و نور بهتری به فضا وارد می‌‌شود. این امر می‌‌تواند به بهبود تهویه هوا و روشنایی در داخل فضا کمک کند.
 3. طراحی زیبا : پنجره‌های کشویی به دلیل طراحی ‌های متنوع و جذاب‌ تر، زیبایی و جلوه ویژه‌تری به فضا اضافه می‌‌کنند.
 4. طراحی متنوع: این نوع پنجره از طراحی‌ ها و مدل‌ های متنوعی برخوردار است که به شما امکان انتخاب مطابق با سبک دکوراسیون داخلی و میزان بودجه تان را می‌‌دهد.

برای مشاوره رایگان در زمینه خرید و قیمت پنجره دوجداره upvc کشویی یا ریلی تنها کافیست با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

معایب پنجره‌ دوجداره یو پی وی سی UPVC ریلی یا کشویی

معایب پنجره‌ دوجداره یو پی وی سی UPVC ریلی یا کشویی

مانند هر محصول دیگری، پنجره‌های دوجداره یو پی وی سی UPVC با سیستم ریلی یا کشویی نیز ممکن است برخی معایب داشته باشند که باید در انتخاب آن ها در نظر گرفته شوند. در ادامه به برخی از معایب احتمالی هر دو نوع پنجره می‌‌پردازیم:

 • محدودیت بازشدن :

سیستم ریلی ممکن است باعث محدودیت در میزان باز شدن پنجره شود و در مواردی نیاز به فضای خالی جلوی پنجره برای بازکردن دارد.

 • شیشه‌های بزرگتر :

به دلیل سیستم ریلی، ممکن است شیشه‌ های پنجره به اندازه‌ای بزرگ نتوانند باشند که در مواقعی کاهش دید داشته باشد.

 • هزینه بیشتر :

به دلیل پیچیدگی سیستم کشویی و مکانیزم‌های مختلف، پنجره‌های کشویی ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند.

 • نیاز به فضای بزرگتر برای بازکردن پنجره:

پنجره‌های کشویی به فضای بزرگتری نیاز دارند تا به طور کامل باز شوند.

 • نیاز به مکانیزم پیچیده :

 استفاده از مکانیزم‌های پیچیده در پنجره ‌های کشویی ممکن است در برخی مواقع به مشکلات فنی منجر شود.

 • هزینه ابتدایی :

 نسبت به برخی پنجره‌های دیگر، هزینه ابتدایی بالاتری دارند. به هر حال، معایبی که در هر نوع پنجره وجود دارد معمولاً با توجه به محیط مورد استفاده متفاوت خواهد بود. برای انتخاب بهترین نوع پنجره، می‌‌توانید با متخصصان و تامین کنندگان مجموعه حاصلی مشورت کنید و از سال ها تجربه‌ ی آن ها نیز بهره‌برداری کنید.

پنجره دوجداره یو پی وی سی UPVC ریلی یا کشویی تک ریل

با ادامه مقاله ی خرید و قیمت پنجره دوجداره upvc کشویی یا ریلی همراه باشید. در مدل تک ریل پنجره، یکی از پنجره ‌ها به عنوان پنجره اصلی عمل می‌‌کند که بر روی ریل حرکت می‌‌کند و پنجره دیگر به طور ثابت و بازویی کنار آن قرار دارد.

پنجره دوجداره یو پی وی سی UPVC ریلی یا کشویی دو ریل

در مدل دو ریل، هر دو پنجره قابل حرکت بوده و بر روی دو ریل قرار دارند. این مدل اجازه می‌‌دهد تا دو پنجره به طور مستقل از یکدیگر حرکت کنند.

انواع پنجره دوجداره یو پی وی سی UPVC ریلی یا کشویی

انواع پنجره دوجداره یو پی وی سی UPVC ریلی یا کشویی

در این بخش از مقاله خرید و قیمت پنجره دوجداره UPVC کشویی یا ریلی به بررسی انواع این پنجره ها خواهیم پرداخت.

 • پنجره ریلی کشویی آلومینیومی‌

پنجره‌های ریلی کشویی آلومینیومی‌دارای ظاهری شیک و زیبا هستند و عملکرد بسیار آسانی دارند.

 • قیمت پنجره دوجداره ریلی آلومینیومی

قیمت این نوع پنجره ‌ها نسبت به جنس و کیفیت مواد، اندازه و طراحی متغیر است.

 • پنجره ریلی کشویی ترمال بریک

پنجره‌های ریلی کشویی ترمال بریک دارای عایق ‌های حرارتی مناسب هستند و به کاهش مصرف انرژی کمک می‌‌کنند.

 • قیمت پنجره ریلی کشویی ترمال بریک

هزینه این نوع پنجره ‌ها نیز به عوامل مشابهی همانند پنجره های دوجداره ریلی آلومینیومی‌بستگی دارد. پنجره‌های دوجداره یو پی وی سی ریلی یا کشویی انتخابی عالی برای ساختمان ‌ها و فضاهای مختلف می‌‌باشند.

چگونه معایب پنجره دوجداره ریلی را برطرف کنیم؟

چگونه معایب پنجره دوجداره ریلی را برطرف کنیم؟

پنجره‌های دوجداره ریلی، از مزایای زیادی برخوردار هستند اما ممکن است به مشکلاتی نیز برخورد کنید. برای برطرف کردن معایب احتمالی، می‌‌توانید به روش‌ های زیر اقدام کنید:

تعویض مهره ‌ها و قطعات : اگر پنجره‌ ها با گذر زمان کند شده و باز و بسته کردن پنجره دشوار شد، تعویض مهره‌ ها و قطعات داخلی می‌تواند به بهبود عملکرد کمک کند.

تنظیم و یا تعویض ریل‌ها : اگر پنجره‌ ها با اندازه مناسب روی ریل نمی‌نشینند، تنظیم مجدد یا حتی تعویض ریل‌ها ممکن است مشکل را حل کند.

عایق‌بندی مجدد : یکی از مشکلات معمولی پنجره ‌های دوجداره ریلی نشت هوا یا آب می‌‌باشد. با عایق‌بندی مجدد پنجره، از نشت هوا و آب جلوگیری خواهید کرد.

پنجره دوجداره کشویی بهتره یا لولایی؟

انتخاب بین پنجره ‌های دوجداره کشویی و لولایی به فضای مورد نظر و سلیقه شما بستگی دارد. هر کدام از این نوع پنجره ‌ها دارای مزایا و معایب خود هستند:

پنجره دوجداره کشویی : این نوع پنجره‌ ها با کشویی شدن، آسان باز و بسته می‌شوند و به زور زیاد نیازی ندارند. این پنجره‌ ها معمولاً برای فضاهایی با محدودیت جا مناسب هستند.

پنجره دوجداره لولایی : این پنجره‌ ها با لولا به باز و بسته شدن می‌پردازند. طراحی زیبا و دسترسی آسان به نقاط بالا از مزایای این پنجره ‌ها می‌‌باشد.

عایق بندی پنجره دوجداره یو پی وی سی upvc ریلی یا کشویی

عایق بندی پنجره دوجداره یو پی وی سی upvc ریلی یا کشویی

پس از خرید و قیمت پنجره دوجداره upvc کشویی یا ریلی لازم است به عایق بندی آن توجه لازم را داشته باشید. چرا که عایق بندی مناسب برای پنجره‌ های دوجداره یو پی وی سی ریلی یا کشویی اهمیت زیادی دارد. این عمل باعث بهبود عملکرد حرارتی و صوتی پنجره ‌ها می‌شود و از نشت هوا، آب و ورود سر و صدا جلوگیری می‌‌کند.

استفاده از سیلیکون عایق بندی : با استفاده از سیلیکون ‌های عایق بندی می‌‌توانید جاهای ممکن نشت هوا و آب را محکم کنید.

استفاده از نوارهای عایق بندی : نوارهای عایق بندی در نقاط اتصال میان قطعات پنجره می‌‌توانند از نشت هوا و آب جلوگیری کنند.

تعمیر و نگهداری منظم : تعمیرات به موقع و نگهداری منظم می‌‌توانند عمر و کارایی عایق بندی پنجره‌ ها را افزایش دهند. در نهایت برای خرید و قیمت پنجره دوجداره upvc کشویی یا ریلی می‌توانید با مجموعه حاصلی در ارتباط باشید.

قیمت پنجره دوجداره کشویی هافمن

قیمت پنجره دوجداره کشویی هافمن

خرید و قیمت پنجره دوجداره upvc کشویی یا ریلی همیشه همراه با بررسی قیمت مدل های مختلف همراه است.

قیمت پنجره دوجداره کشویی هافمن مانند دیگر پنجره‌ های دوجداره وابسته به عوامل مختلفی می‌باشد. در اینجا به برخی از مهم‌ ترین عواملی که بر قیمت این نوع پنجره‌ ها تاثیر می‌گذارند، اشاره می‌‌کنیم:

 • مواد اولیه

انتخاب مواد اولیه مانند UPVC، آلومینیوم، یا چوب می‌تواند بر هزینه تولید تاثیرگذار باشد. upvc معمولاً ارزان ‌تر از آلومینیوم و چوب است.

 • نوع شیشه

از شیشه ‌های دوجداره معمولی تا شیشه‌ های با پوشش ‌های ویژه مانند لمینت شده، ضد UV و کم انعکاس، هر کدام می‌توانند بر قیمت تاثیرگذار باشند. بنابراین در خرید و قیمت پنجره دوجداره upvc کشویی یا ریلی حتما میزان کیفیت و نوع شیشه را باید بررسی کنید.

 • ویژگی‌ های عایق‌ بندی

ویژگی ‌هایی مانند گاز آرگون پر شده در فضای بین دو شیشه و وجود لایه ‌ای از فلز (مانند انواع Low-E) برای بهبود عایق ‌بندی حرارتی می‌تواند بر قیمت اثر بگذارد.

 • ابعاد پنجره

همانطور که انتظار می‌‌رود، بزرگتر بودن پنجره‌ ها هزینه بیشتری دارد. چون شیشه و یراق آلات بیشتری برای ساخت آن استفاده می شود.

 • اتصالات و مکانیزم باز و بسته شدن

سیستم‌ های اتصالی، یراق آلات و مکانیزم ‌های باز و بسته شدن پیشرفته ‌تر معمولاً گران ‌تر هستند. خرید و قیمت پنجره دوجداره upvc کشویی یا ریلی بایستی حتما طبق نیاز انجام شود. چون حتی حالت باز شدن درب پنجره هم می‌تواند بر هزینه خرید آن موثر باشد.

 • طراحی و زیبایی

طراحی ‌های سفارشی، رنگ ‌آمیزی یا الگوهای خاص به قیمت نهایی محصول اضافه می‌کنند.

 • نصب و اجرا

هزینه‌ های نصب می‌تواند نقش قابل توجهی در قیمت کلی داشته باشد. هزینه نصب بسته به پیچیدگی نصب و تنظیمات موقعیتی تعیین می‌شود.

 • برند و کیفیت ساخت

برخی از برندها به دلیل ارائه محصولات با کیفیت بالا و خدمات پس از فروش بهتر، ممکن است قیمت ‌های بیشتری ارائه دهند.

برای دریافت قیمت دقیق، می‌‌توانید نقل قولی از فروشندگان پنجره هافمن یا سایر برندها بگیرید تا با در نظر گرفتن تمامی این عوامل، گزینه ‌های بودجه و نیازهای خود را بررسی کنید.

قیمت پنجره ریلی تراس

قیمت پنجره ریلی تراس

پنجره ‌های ریلی تراس، یک نوع پنجره هستند که به عنوان ورودی به تراس یا فضای باز خدمت می‌کنند. این نوع پنجره ‌ها معمولاً دو لایه شیشه دارند که باز و بسته شدن به وسیله یک سیستم ریلی یا قابل حرکت هستند. برخی از ویژگی‌ های اصلی پنجره‌ ریلی تراس عبارتند از:

 • سهولت استفاده

این پنجره‌ ها با سیستم ریلی یا حرکتی ساده به راحتی باز و بسته می‌شوند. این امکان را فراهم می‌کند تا فضای داخلی با فضای باز به ‌روز شود. در بررسی مراحل خرید و قیمت پنجره دوجداره upvc کشویی یا ریلی بهتر است به ویژگی ها و مزیت های پنجره ریلی تراس هم توجه کافی داشته باشید.

 • دید کافی به منظره بیرون از ساختمان

شیشه‌ های بزرگ این پنجره‌ ها امکان دسترسی به یک منظره زیبا از خارج از ساختمان را فراهم می‌کنند. بنابراین خرید و قیمت پنجره دوجداره upvc کشویی یا ریلی به بهره مندی از فضای محیط هم منجر می‌شود.

 • استاندارد های انرژی

بسیاری از پنجره‌ های ریلی تراس از جنس شیشه ‌های با کارایی حرارتی بالا استفاده می‌کنند که می‌‌تواند به بهبود عایق حرارتی و صوتی کمک کند.

 • سبک زندگی در فضای باز

این نوع پنجره‌ ها به افراد این امکان را می‌دهند که از فضای باز خود مخصوصاً در فصول گرم سال بهره ‌مند شوند. این امر منجر به بهبود روحیه افراد منجر می‌شود.

 • مقاومت در برابر عوامل محیطی

بسیاری از پنجره‌ های ریلی تراس با موادی سبک و مقاوم ساخته می‌شوند که مقاومت در برابر آب و هوا و شرایط محیطی مختلف را افزایش می‌دهند.

لطفاً توجه داشته باشید که ویژگی ‌ها و قیمت پنجره دوجداره ریلی تراس ممکن است بسته به تولیدکننده و مدل مختلف پنجره متغیر باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست قیمت خدمات تعمیر درب و پنجره

کامل ترین لیست قیمت و هزینه های خدمات تعمیرات درب و پنجره دوجداره ۱۴۰۲ شرکت حاصلیupvc(کارشناسی شده و با رعایت انصاف)