جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

انواع پنجره دوجداره – معرفی ۱۲ مدل با تصویر

مزایای استفاده از درب و پنجره دوجداره از کسی پوشیده نیست، اما اگر تعویض درب و پنجره دارید اما با مدل‌های آن آشنایی ندارید، در این مطلب به‌طور مختصر شما را با انواع پنجره دوجداره upvc آشنا می‌کنیم.

آشنایی با ۱۲ مدل از انواع پنجره دوجداره

۱- پنجره دوجداره ثابت

شاید رایج‌ترین، ساده‌ترین و کم‌خرج‌ترین مدل پنجره دوجداره، همین مدل باشد. بسیار پر کاربرد است و از اکثر مدل‌های دیگر، بازدهی بیشتری دارد. نیاز به مکانیزمی برای باز و بسته شدن ندارند و برای همین از پس ماموریت خود یعنی عایق‌بندی صوتی و حرارتی و جلوگیری از گرد و غبار، برمی‌آید.

تصویر پنجره دوجداره ثابت

۲- پنجره دوجداره تک‌حالته

این مدل هم بسیار پر کاربرد و مقرون به صرفه است. اگر بخواهید پنجره را باز کنید و از هوای تازه استفاده کنید، مدل پنجره دوجداره ثابت برای شما مناسب نیست. بلکه پنجره‌های تک‌حالته برای این کار هستند. می‌توانید این پنجره‌ها را روی یک محور افقی باز کنید و البته بسیار مقرون به صرفه هم هستند.

ناگفته نماند یکی از ویژگی‌های این مدل پنجره دوجداره این است که می‌توان آن را به‌راحتی به مدل پنجره دوجداره دو حالته نیز تبدیل کرد.

تصویر پنجره دوجداره تک‌حالته

۳- پنجره دوجداره دو حالته

این مدل از پنجره دوجداره، پیشرفته‌تر از ۲ مدلی است که پیش‌تر معرفی کردیم. این مدل قابلیت این را دارد که از هر ۲ حالت افقی و عمودی فقط با یک دستگیره باز شود. در پنجره دوجداره دو حالته شما زیبایی و امکانات را با هم خواهید داشت. برای مثال امنیت این نوع از پنجره دوجداره بالاتر است و از یراق‌آلات مقاوم‌تری استفاده می‌شود.

تصویر پنجره دوجداره دو حالته

۴- پنجره مدل سایه‌بانی

این مدل از پنجره دوجداره بیشتر برای نورگیرها، راه‌پله، حمام و سرویس بهداشتی استفاده می‌شود. جهت باز شدن این پنجره فقط در یک محور افقی عمل می‌کند. همچنین می‌توانید بنا بر دلخواه خود تعیین کنید که از بالا یا پایین باز شود یا از داخل یا خارج.

تصویر پنجره مدل سایه‌بانی

 

۵- پنجره دوجداره مدل آکاردئونی

این مدل بیشتر مناسب پنجره‌هایی است که بسیار عریض هستند. وقتی عرض پنجره شما بیشتر از ۳ متر باشد، از پنجره دوجداره آکاردئونی استفاده می‌شود. مدل‌های آکاردئونی بسیار زیبا هستند و جلوه‌ی خاصی به بالکن خانه شما می‌بخشند.

تصویر پنجره دوجداره آکاردئونی

۶- مدل دو لنگه بازشو (فرانسوی)

این مدل دو لنگه‌ی مختلف دارد که از هر دو طرف باز می‌شود. در این میان هیچ ستونی وجود ندارد و بین آن خالی است. این پنجره در عین حال که عایق خوبی است، به‌نوعی طراحی شده است که هم زیبایی چشمگیری داشته باشد و هم کیفیت بسیار خوبی داشته باشد. یکی از ویژگی‌های اصلی این مدل پنجره، قابلیت نصب انواع مدل‌های تک‌حالته و دو حالته می‌باشد که می‌توانید در محور افقی یا عمودی باز کنید که هردو حالت زیبایی خودش را دارا می‌باشد.

تصویر پنجره دو لنگه بازشو فرانسوی

برای مطالعه قسمت دوم این مقاله می‌توانید به این مطلب مراجعه نمایید:

مدل های پنجره دوجداره

همچنین می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید: ۰۹۱۲۱۰۵۰۰۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست قیمت خدمات تعمیر درب و پنجره

کامل ترین لیست قیمت و هزینه های خدمات تعمیرات درب و پنجره دوجداره ۱۴۰۲ شرکت حاصلیupvc(کارشناسی شده و با رعایت انصاف)